Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich ‚Amberif” – Gdańsk – marzec 2018

Amberif 2018 – Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich

„AMBERIF to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Tu biznes spotyka się ze sztuką, tu rodzą się twórcze pomysły i idee, tu prezentowane są najnowsze trendy i technologie w jubilerskim designie.

AMBERIF to 470 wystawców z całego świata, 6 tysięcy branżowych odwiedzających z 58 krajów…”

Zaskakujący niebieski bursztyn

Na targach AMBERIF dostępne są zaskakujące kolorystyką bryłki bursztynu z Dominikany, Birmy, Meksyku. Tym razem jednak wszystkich zaskoczył piękny, niebieski bursztyn z Sumatry. – Pod wpływem ultrafioletu jest niesamowicie niebieski. Czemu zawdzięcza tę piękną barwę? To trudne pytanie, na które nikt nie udzieli w tej chwili jasnej odpowiedzi. – powiedziała prof. dr hab. Barbara Kosmowska-Ceranowicz, geolog, wybitna badaczka bursztynu. Jeszcze pierwszego dnia targów, ważąca 150 gramów bryłka błękitnego bursztynu z Sumatry, zakupiona zastała do zbiorów Niemieckiego Muzeum Bursztynu w Ribnitz-Damgarten.”

„Targi mają charakter branżowy, są dostępne wyłącznie dla osób i firm związanych z biżuterią, sztuką jubilerską i sztuką użytkową.”


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest