Cyrkonia i inne kamienie półszlachetne – kamień półszlachetny podobny do diamentu

Kamienie szlachetne są obecnie często wykorzystywane jako jeden z elementów ozdobnej biżuterii. Niestety naturalne kamienie są często niezwykle drogie, dlatego też często poszukuje się innych rozwiązań w tym zakresie. Jednym z nich jest zastosowanie kamieni półszlachetnych lub produkowanie kamieni syntetycznych.

kamień półszlachetny podobny do diamentu

Cyrkonia jest jednym z częstych zamienników kamieni o wyższej wartości. Co warto o niej wiedzieć?
Cyrkonia jest powszechnie znana jako kamień półszlachetny podobny do diamentu. Na pierwszy rzut oka dobrze oszlifowana cyrkonia będzie identyczna z diamentem, jednak profesjonalista, wyposażony w odpowiedni sprzęt, jest w stanie je rozróżnić.

najcenniejsze kamienie szlachetne

Najczęściej spotyka się niezabarwione cyrkonie, które mają na celu właśnie naśladować najcenniejsze kamienie szlachetne. Warto jednak wiedzieć, że możliwe jest także uzyskiwanie cyrkonii o różnych kolorach.
Cyrkonia nie jest kamieniem naturalnym. Jest ona uzyskiwana, dlatego też możliwe jest jej zabarwienie.

minerały i kamienie szlachetne w Polsce

Czy możliwe jest zastąpienie diamentu innym kamieniem naturalnym? Żadne naturalnie występujące kamienie nie są w stanie dorównać diamentowi jeśli chodzi o wygląd i stopień twardości. Jednak warto zwrócić uwagę na inne minerały i kamienie szlachetne w Polsce, które również bywają niezwykle wartościowe, ponieważ trudno jest znaleźć je w innych miejscach na świecie. Warto wymienić tutaj chociażby chryzopraz, nefryt czy agat. Choć nie przypominają one diamentów, to jednak wiele osób decyduje się na zakup biżuterii z tymi kamieniami ze względu na ich oryginalność.

 

Możesz również polubić…