Lokalizacja przedszkoli

Myślisz o założeniu własnej działalności? A może od zawsze marzyłaś o byciu nauczycielką? Istnieje możliwość pogodzenia tych dwóch rzeczy razem. Jak? Odpowiedź jest prosta: załóż swoje własne prywatne przedszkole.

W zależności od wielkości gminy, na jej terenie może działać jedno lub więcej przedszkoli. Najlepiej zacząć od sprawdzenia ilości takich miejsc w danym mieście czy powiecie a pomoże Ci w tym baza przedszkoli w Polsce. Przed rozpoczęciem planowania działalności warto również zrobić rozeznanie w terenie i sprawdzić czy na pewno powstanie nowego przedszkola w danym miejscu jest konieczne. W tym celu możesz się udać do wszystkich funkcjonujących placówek na terenie gminy i sprawdzić ilość wolnych miejsc w tych obiektach. Gdy okaże się, że na terenie danego miasta czy wsi jest więcej miejsc w oddziałach niż chętnych, nie należy myśleć o zakładaniu tam działalności, ponieważ możemy narazić się na duże straty.

Po wybraniu dobrej lokalizacji pamiętajmy, że musimy zapewnić dzieciom nie tylko odpowiednią ofertę dydaktyczną (i fachowy personel) ale także odpowiednie otoczenie.

 

Możesz również polubić…