Biżuteria z kamieni naturalnych

Biżuteria z kamieni naturalnych od lat cieszy się ogromną popularnością wśród klientek, bardzo chętnie wybierana jest na prezent zarówno dla kobiet jak i dla dziewczynek. Mówi się, że każdy kamień powinien być dobrany do konkretnej osoby, ale można zadbać i o to, by dopasować ją do wyjątkowych kreacji.

Co to za kamień

Wyjątkowa, głęboka czerń kamienia sprawia, że biżuteria z onyksu znana jest już od wielu wieków. Należy do bardzo rzadko występujących kamieni szlachetnych w naturze, powstający w skałach wulkanicznych. Onyks uważany był za kamień mający ogromną moc, mógł dawać lub odbierać szczęście. Był tak cenny, że w starożytnych Chinach jedynie cesarz miał prawo posługiwać się pieczęcią z niego zrobioną. Dzisiaj wiąże się go przede wszystkim z dwoma znakami zodiaku: baranem i skorpionem, zalecany jest także osobom niepewnym siebie, które chcą się nauczyć ustawiania granic i większej asertywności. Dla tych osób świetne będą duże, podłużne wisiory z onyksu odpowiednio wyszlifowane.

Jaką biżuterię można wykonać z onyksu?

Kamień ten ma bardzo szerokie zastosowanie, najczęściej koraliki z onyksu umieszcza się w kolczykach i bransoletach. Zdecydowanie lepiej prezentuje się z klasycznym srebrem, jednak osoby bardziej wymagające zdecydują się na białe złoto, które podnosi wartość biżuterii i jest bardziej wytrzymałym metalem. Ten czarny kamień do biżuterii wykorzystuje się także do robienia bransoletek na sznurku bądź z mało widoczną oprawą, jednak ze względu na jego wartość, nie każdy się decyduje na takie rozwiązanie. Warto tu wspomnieć, że onyks używany jest także do produkcji męskich bransoletek. Jest to jeden z tych kamieni szlachetnych, który panowie bardzo chętnie i często wybierają. Pasuje do każdej stylizacji, a w ładnej oprawie dodaje męskości.
Całkiem niedawno w modzie pojawiły się sutaszowe kolczyki. Bardzo popularne wśród projektantek stało się dokładanie do nich oryginalnych kamieni szlachetnych. Wkomponowane w całość dodają niezwykłości każdej użytkowniczce. W ten sposób onyks z łatwością przedostaje się do młodszych grup – do nastolatek, które w kolorowych kolczykach i innych elementach sutaszowej biżuterii mają kamienie szlachetne. Nastolatki też chętnie wykonują własną biżuterię, a koraliki z onyksu mogą okazać się niezwykłą podstawą, do której dokłada się inne kamienie szlachetne, zwykłe paciorki szklane, piórka oraz dowolne inne ozdoby.

Z jakimi kamieniami go łączyć?

Poza tym że ten kamień szlachetny można oprawić w różne rodzaje metali, bądź umieścić je na sznurkach, doskonale będą wyglądały w połączeniu z innymi kamieniami szlachetnymi. Ze względu na to, że czerń pasuje do wszystkiego, biżuteria z onyksu zawiera dodatki w postaci innych minerałów. Onyks perfekcyjnie komponuje się z przezroczystym kwarcem różowym, a także z szafirem. Rubin z kolei doskonale sprawdzi się w bardzo eleganckich, klasycznych kreacjach wieczorowych. Może to być jedyny element ozdabiający czarną suknię, a jego właścicielka szybko zostanie uznana za pewną siebie, stanowczą osobę.

Możesz również polubić…