Poszukiwane kamienie szlachetne – skapolit, taaffeit kamień

Obecnie wiele osób zaczyna interesować się minerałami szlachetnymi. Warto wiedzieć, że istnieją kolekcjonerzy, którzy wyszukują ciekawe kamienie szlachetne i półszlachetne do swojego zestawu. Na jakie kamienie warto jest zwrócić uwagę w dzisiejszych czasach?

skapolit

Wiele osób zna jedynie podstawowe kamienie szlachetne. Tymczasem kolekcjonerzy często poszukują takich, na które zwyczajny człowiek zazwyczaj nie zwraca uwagi. Jednym z takich kamieni jest na przykład skapolit. Skapolity są obecnie poszukiwane przez osoby interesujące się kamieniami. Ale są odmiany, na które zwracają uwagę także jubilerzy. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku tak zwanych skapolitów gwiaździstych, które charakteryzują się oryginalnym załamaniem światła. Dzięki temu często nie ma konieczności stosowania specjalnej oprawy, ponieważ taki kamień sam w sobie jest bardzo dekoracyjny. Skapolity mogą mieć różne kolory, najczęściej jednak są one bezbarwne. W takim przypadku za najcenniejsze uznaje się te o wyjątkowej przezroczystości.

taaffeit kamień

Innym poszukiwanym kamieniem jest taffeit. Zainteresowani są nim nie tylko standardowi kolekcjonerzy, ale także osoby zajmujące się wyrobem biżuterii. Taaffeit kamień jest obecnie jednym z najdroższych surowców, dlatego nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jego cena spowodowana jest nie tyle jego właściwościami, co rzadkością występowania. Obecnie uważa się, że jest on znacznie rzadszy od najbardziej znanych kamieni szlachetnych co sprawia, że jego cena również może być wyższa.

 

Możesz również polubić…