Ciekawe kamienie ozdobne – minerał, kamień opal

Istnieje wiele kamieni szlachetnych, które są wykorzystywane nie tylko w ramach ozdoby. Inne zaś są na tyle ciekawe, że sama ich ozdobna funkcja wystarczy, aby uznać je za interesujące nie tylko dla kolekcjonerów i osób, które chcą projektować ozdobną biżuterię. Jakie kamienie warto wziąć pod uwagę w przypadku tak podanych kryteriów?

minerał, kamień opal

Jednym z ciekawych kamieni jest z pewnością opal minerał. Ten kamień może mieć dwie odmiany. Ta, w przypadku której występują różnokolorowe refleksy jest uznawana za szlachetniejszą od tej, która nie posiada takich właściwości. I to właśnie ta pierwsza częściej jest wykorzystywana do wykonywania biżuterii.
Kamień opal bywa obecnie wykorzystywany do biżuterii różnego rodzaju, ponieważ jego jednorodne odmiany mogą mieć różne zabarwienie. Dla kolekcjonerów i osób, które kochają projektować ekskluzywną biżuterię najbardziej cenny będzie kamień o zabarwieniu czarnym, w którym zachodzą zjawiska załamania światła. Taki opal nie jest jednak zbyt częsty, dlatego tego typu ozdoby są dość drogie.

 

Wśród opali można znaleźć takie, które wykazują swoje właściwości od razu. Ciekawsza jest jednak ta, która pozwala na zauważenie barwnych niuansów dopiero po zanurzeniu jej w wodzie.
W przypadku, gdy ktoś chce posiadać opalową biżuterię, jednak nie stać go na drogi surowieć, może zdecydować się na tańsze odmiany. Jedna z nich jest wydobywana obecnie nawet w Polsce, co powinno wpłynąć na cenę. Należy jednak pamiętać, że nie ma ona żadnych ciekawych właściwości, co czyni ją mało dekoracyjną.

 

Możesz również polubić…